Tag : панама

Вести Свет

Борба за животи и респиратори: Еве како Панама се справува со растечкиот број на заболени (ФОТО)

Лекарите се собрани околу операционата маса на која лежи, интубирана и успиена, свиња од триесетина килограми. На неа експерти од ветеринарната клиника при Универзитетот во...
Вести Свет Слајдер

Гувернерот од владеачката партија на Панама уапсен со 79 килограми кокаин (ВИДЕО)

Слободен печат
Повеќе од четири тони кокаин се запленети неделава во Панама во три одделни акции на полицијата, а во една од нив е уапсен гувернер од...
Вести Свет Слајдер

Седуммина мртви во Панама: Отишле на пливање, ѕверски ги убиле, меѓу нив и две сестри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Панамските власти соопштија дека на езеро оддалечено 80 километри од главниот град, се пронајдени тела на седуммина млади, кои според првите наводи на истрагата се...
Вести Свет

Во Панама 1.801 заразени со коронавирусот, 46 починати

Слободен печат
Панамското Министерство за здравство објави дека во земјата се регистрирани 1.801 случаи на коронавирусот, што претставува зголемување за 128 во однос на претходниот ден. Бројот...
Вести Свет

Потврден првиот случај на коронавирус во Панама

Слободен печат
Во Панама е потврден првиот случај на новиот коронавирус, соопшти претседателот на земјата Лорентино Кортисо. – Можеме да го потврдиме првиот случај на Ковид-19 во...
Вести Свет

Запленети пет тони кокаин во Панама

Слободен печат
Полицијата во Панама заплени пет тони кокаин шверцуван во полуподморница и уапси четворица Колумбијци, соопштија денеска властите во Панама. Службата за поморско воздухопловство не прецизираше...
Вести Свет Слајдер

Секташки ритуал во Панама: Ги палеле, сечеле и тепале со стапови и Библии

Слободен Печат
Седум луѓе се убиени, а 14 биле подлжени на тортура во еден религиозен ритуал во џунгла во Панама. Меѓу повредените и измачуваните имало трудници и...
Вести Свет

КРВАВА ПРЕСТРЕЛКА ВО ЗАТВОР ВО ПАНАМА: 12 мртви и 13 повредени

Слободен печат
Најмалку 12 лица загинаа, а 13 се ранети во престрелка меѓу две групи затвореници во затвор во близина на градот Панама Сити, соопштија официјалните лица....
Вести Свет

Запленети три тони кокаин во Панама

Слободен печат
Панамските власти открија и запленија околу три тони кокаин. Тоа е втора по големина запленета пратка кокаин во земјата. Во операцијата нема приведени лица, бидејќи...
Вести Свет

Лорентино Кортизо е новиот претседател на Панама

МИА Агенција
Според 92 проценти од преброените гласови од вчерашните општи избори, новиот претседател на Панама е поранешниот министер за земјоделство  Лорентино „Нито” Кортизо. Според првичните неофицијални...