8 C
Скопје

Tag : памук

Вести Свет

САД го блокираа увозот на памук од кинескиот регион Синџанг како производ на присилна работа

И.И.
Соединетите Американски Држави најавија нови мерки против увозот на памук од северозападниот кинески регион Синџанг, за кој се верува дека потекнува од присилна работа на...
Еспресо Храна

Бухтла со сирење и кајмак мека како памук

Колку пати од нешто што е слатко сте помислиле дека е солено или обратно… За подготовка на памук мека бухтла со сирење и кајмак потребно...