Tag : Паг

Вести Регион

Големиот пожар на плажата на хрватскиот остров Паг „проголтал“ 20 хектари борова шума (ВИДЕО)

Слободен печат
Ден по големиот пожар на хрватскиот остров Паг, на плажата Зрќе можело да се забележи многу пепел и запалена борова шума. На снимките кои кружат...