-9 C
Скопје

Tag : отповикување на претседателот Доналд Трамп

Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО+ФОТО I Американската војска заспа во Конгресот додека трае дебатата за отповикување на Трамп

И.И.
Денешната седница на Претставничкиот дом е придружена со огромно обезбедување, а меѓу нив има и членови на Националната гарда, кои влегоа во Конгресот првпат по...