13 C
Скопје

Tag : основни

Вести Економија

Индексот на цената на основните прехрамбени производи порасна за 2,4 отсто

Слободен печат
По остриот пад предизвикан од пандемијата на коронавирус цената на храната во светот се стабилизира и покажува благо покачување соопшти денеска Агенцијата за храна и земјоделство при...
Вести Свет

Хрватска: Синдикалците од основните и средните училишта најавија штрајк

МИА Агенција
Претставници на Синдикатот на хрватските наставници и Независниот синдикат на вработените во средните училишта денеска најавија штрајк во основните и средните училишта во Хрватска. Штрајкот...
Вести Економија

ФИРТ ќе додели грантови на 34 основни и средни училишта

Слободен печат
Денеска во Владата ќе бидат потпишани договори со 34 основни и средни училишта кои добија грантови во висина од шест милиони денари преку Фондот за...