• Осман Дембеле

На Дембеле не му се важни парите, сака да остане во Барселона

Францускиот репрезентативец Осман Дембеле е подготвен да потпише нов договор со Барселона и тоа за помала плата само за да остане на „Камп Ноу“, пишува „Скај“. Оваа вест претставува пресврт во развојот на настаните околу Дембеле бидејќи фудбалерот во јануари беше ставен на трансфер листата откако одби да потпише нов договор. Французинот не беше задоволен …

На Дембеле не му се важни парите, сака да остане во Барселона Read More »