Tag : оро

Вести Македонија Слајдер

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за орото во Чаир

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје, ќе поднесе кривична пријава против пет лица – П.Ќ. (50), А.З. (46), Е.Е. (36),...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Граѓаните се во свадбарско-матурски транс: Не се плаши од короната, ела на орото!

Мирослава Бурнс
Деновиве сведочиме невиден славенички транс. Свадбите, матурските, полуматурските, роденденските прослави дури и со по 200 присутни луѓе стануваат секојдневие. Социјалните мрежи сведочат за прослави со...
Вести Македонија Слајдер

Штипска веселба: Оро, шамичиња и едно полициско возило (ВИДЕО)

Мирослава Бурнс
Се објавува, па се брише. Повторно се објавува, па повторно некој го брише. Тоа е судбината на овој видео клип, за кој не се знае...
Вести Скопје Слајдер

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалната мрежа Фејсбук се споделува видео за кое се тврди де е снимено денес во скопската населба Чаир, на кое се гледа лица како...
Хроника

Обвинети се лицата кои играа оро за време на полициски час

Бојана Нојиќ
Гевгелиското обвинителство поднесе предлози за издавање казнени налози против 43 лица кои го сториле кривичното дело –  Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија...
Вести Македонија Слајдер

Приведен еден од играорците во Гевгелија

Слободен печат
Едно лице кое играше во велигденското оро во Гевгелија во ек на полицискиот час е приведено, а откриен е идентитетот на уште неколку прекршители на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ФОТО) Целиот политички врв на СДСМ на свадба кај Николовски, лидерот водеше оро!

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ и екс министер за земјоделие, Љупчо Николовски и неговата сопруга Андријана Јакимовска, заедно со роднините и пријателите вчера во хотелот „Александар...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го објави најубавиот момент од Мелбурн! (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја освои и осмата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“, навивачите на Новак Ѓоковиќ славеа во свој стил. После триумфот во големото финале...
Вести Скопје Слајдер

По 91. пат дебармаалци со традиционалното оро ја почнаа Новата година

Слободен печат
Со песна и оро пред култната кафеана Идадија, со топла ракија и закуска, жителите на Дебар Маало денеска традиционално ја почнаа Новата година. „Македонско девојче”,...
Вести Свет

Посетителите останале ВООДУШЕВЕНИ – Балканци играат СРПСКО ОРО на фестивал (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку недели е одржано уште едно издание на најлудиот фестивал на светот „Burning Man“ во Невада, а сега се појавила снимка на група на...