8 C
Скопје

Tag : орландо меџик

Кошарка Спорт

Почна НБА лудилото: Вучевиќ стана „бик“, Денвер го донесе Арон Гордон

Слободен печат
Центарот на Орландо меџик, Никола Вучевиќ кариерата ќе ја продолжи во Чикаго булс, објави новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски. Иако прва опција беше размена со...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ продолжи со одличните игри, „трипл-дабл“ и во победата над Орландо!

Слободен печат
Никола Јокиќ не запира со фантастичните партии, имаше нов трипл-дабл учинок во дресот на Денвер овојпат во победата над Орландо со 110:99 доцна синоќа во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатна партија на Вучевиќ

Слободен печат
Црногорецот продолжува со одличните игри во дресот на Орландо меџик сезонава, и очекувано беше прво име во победата на неговиот тим над Детроит од 105:96....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат
Џејмс Харден и Кевин Дурент се потсетија на деновите кога играа и блескаа заедно во редовите на Оклахома Сити Тандер. А откако ќе им се...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Одлична вечер на Богдановиќ, покажува зошто дојде во Атланта!

Слободен печат
Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ во текот на паузата се пресели од Сакраменто во Атланта и многу брзо покажува дека ќе биде одлично засилување за Хокси....
Кошарка Спорт

Првите носители во плеј-офот, Милвоки и Лејкерс обезбедија пласман во наредната рунда (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Источната конференција, Милвоки до четвртиот триумф дојде откако со 118:104 славеше во петтиот натпревар. Милвоки по поразот на стартот од серијата против Орландо, во...
Кошарка Спорт

НБА: Бојкотира Милвоки, не го игра натпреварот со Орландо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки Бакс го бојкотираа петтиот натпревар од првата во НБА плеј-офот против Орландо Меџик. Екипата на Милвоки ова го направи, сметајќи дека нивната...
Кошарка Спорт

НБА, плеј-оф: Нов триумф на Милвоки во серијата против Орландо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртиот натпревар од првата рунда во НБА плеј-офот екипата на Милвоки Бакс со 121:106 триумфираше над Орландо Меџик за предност од 3:1 во серијата....
Кошарка Спорт

Милвоки и Јанис направија пресврт во плеј-оф серијата со Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тим во Источната конференција брзо се созеде од поразот во првиот натпревар и ја врати предноста во серијата против Орландо меџик. Милвоки во третиот...
Кошарка Спорт

Орландо и Вучевиќ го изненадија фаворизираниот Милвоки на стартот од плеј-офот (ВИДЕО)

Слободен печат
Фаворизираниот Милвоки бакс и првата ѕвезда Јанис Адетокумпо доживеаја шокантен пораз од Орландо во чии редови блескаше Никола Вучевиќ. Одличниот црногорски центар постигна 35 поени...