Tag : општина битола

Хроника

МВР и Општина Битола со нови сообраќајни решенија за поголема безбедност

МИА Агенција
Претставници на Министерството за внатрешни работи и на Општина Битола заеднички ќе изработат нови сообраќајни решенија за подобрување на сообраќајот на неколку локации во градот,...
Ракомет Спорт

Официјално: Советот изгласа, Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Слободен печат
Денеска на вонредна седница Советот на Општина Битола го изгласа договорот на акциите за ракометниот клуб Пелистер од страна на компанијата Еурофарм. Се најавуваше од...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник се залага за реализација на договорот со РК Пелистер

Слободен печат
Општина Битола со политиките на градоначалничката Наташа Петровска се залага за транспарентност, што е потврдено и со прворангираното место по транспарентност на општината од страна...
Ракомет Спорт

Постигната согласност за нов спортски клуб Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Претседателот на Советот на Општина Битола, Валентин Груевски говореше за две точки поврзани со реконструкција на спортската сала, односно во најбрз можен рок ќе заполне...
Ракомет Спорт

Еурофарм сака да го купи Пелистер

Слободен печат
Ракометниот клуб на Пелистер, поранешен ракометен гигант, 100% е сопственик е на Општина Битола. Разговорите се пред завршница, само се чекаат правните, административните и спортските...
Вести Македонија

Јавните претпријатија и општината ја чистеа обиколницата над Битола

Слободен печат
Денес екипите на Јавните претпријатија од градот заедно со општината на терен по којзнае кој пат ја чистеа депонијата на обиколницата над Битола пренесува Тера...