• олуја

ВИДЕО: Невообичаено невреме во САД крена облак од заслепувачка прашина, пет лица загинаа

Најмалку пет лица загинаа во силниот и исклучително необичен бурен ветер што го погоди средниот запад на Соединетите држави во услови на неочекувано високи температури за овој период од годината. Невремето ги погоди државите Небраска, Ајова и Минесота. Во југоисточна Минесота, шерифот на округот Олмстед, Ли Росман, објави дека 65-годишен маж починал во средата навечер …

ВИДЕО: Невообичаено невреме во САД крена облак од заслепувачка прашина, пет лица загинаа Read More »