Tag : олимпиј покатов

Ракомет Спорт

Мотор ја освежи СЕХА: Украинците „љубоморни“ на Вардар!

Слободен печат
Мотор Запорожје, во чии редови до сега настапуваше нашиот репрезентативен пивот Жарко Пешевски, ги договорил сите детали на средбата во Виена со претседателот на СЕХА,...