Официјално: ФК Шкупи го промовираше Кире Маркоски

Летниот преоден рок го донесе новото засилување во прволигашот од Чаир, ангажирајќи го крилото Кире Маркоски. Поранешниот млад репрезентативец потпиша договор на една година со фудбалскиот клуб на Шкупи. Минатата сезона ги бранеше боите на Академија Пандев постигнувајќи два голови во 11 настапи. Во својата клупска кариера беше дел и од екипите на Работнички, АЕЛ …

Официјално: ФК Шкупи го промовираше Кире Маркоски Read More »