Кристијан Ериксен се врати на терените, почна со самостојни тренинзи

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен му се врати на фудбалот и почна самостојно да тренира на терените на Оденсе Болдклуб, тим во кој како млад фудбалер помина три години. Иднината на Данецот е неизвесна откако за време на Европското првенство колабираше и лекарите во последен момент му го спасија животот. Подоцна во болница му беше вграден …

Кристијан Ериксен се врати на терените, почна со самостојни тренинзи Read More »