7.9 C
Скопје

Tag : одбојкарска репрезентација на турција

Останатo Спорт

Одбојкарите по втор пат ќе играат на Европското првество

Слободен печат
Тоа што го најавуваа изминатите денови, одбојкарите го исполнија и по втор пат ќе бидат дел од Европското првенство кое годинава ќе се игра во...
Останатo Спорт

Квалификации за ЕП: Момент на вистината за одбојкарите

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) ја очекува најважниот натпревар во квалификациите за пласман на ЕП, против селекцијата на Турција. Влогот за нашите одбојкари...
Останатo Спорт

Турција без проблеми по втор пат ја совлада БиХ

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Турција по втор пат со максимални 3:0 во сетови ја совлада селекцијата на БиХ во квалификациите за ЕП. Ова беше трета победа...
Останатo Спорт

Турција е преголем залак за одбојкарите, шансите за пласман ЕП останаа

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија загуби со 1:3 во сетови (16:25,25:18,18:25,12:25) од Турција во квалификациите за ЕП, но ги задржа шансите за пласман на континенталниот собир....
Останатo Спорт

Турците во три сета ја решија БиХ, утре против Македонија ќе играат за прво место

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Турција ја оправда фаворитската улога и со 3:0 ја совлада БиХ во квалификациите за ЕП. На квалификацискиот турнир кој се игра во...
Останатo Спорт

Турција нова шанса за европско сефте

Слободен печат
Македонската одбојкарска репрезентација по вчерашниот освоен прв сет (1:3 против Финска) на дебитантскиот настап на Европските првенства, денеска ќе се обиде да дојде до нови...