• одбојкарска репрезентација на бразил

Одбојка во Токио: Аргентинците преку јужноамериканското дерби до бронзата

Машката одбојкарска репрезентација на Аргентина го освои бронзениот медал на Олимписките игри во Токио откако во спектакуларен натпревар го победи Бразил со 3:2 во сетови и тоа со (25:23,20:25,20:25,25:17,15:13). И двете репрезентации играа променливо, Аргентина по голема борба го доби првиот сет со 25:20, но во наредните два сета доминираа „кариоките“ кои славеа со идентични …

Одбојка во Токио: Аргентинците преку јужноамериканското дерби до бронзата Read More »