Tag : обвинети

Хроника

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се...
Вести Македонија

Вкупно 22 лица во Скопје обвинети за непочитување на здравствените прописи

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Обвинетите...
Вести Македонија

Петмина обвинети за непочитување на полицискиот час во Велес​

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање казнени налози за пет лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување...
Хроника

Парични казни за 26 обвинети лица во Струмица

ОЈО Струмица поднесе казнени налози против 26 обвинетите, кој во периодот од 24 март до 8 април, не ги почитувале одлуките и мерките на Владата...
Хроника

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе предлози за издавање казнени налози за 20 лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело непостапување според...
Вести Македонија Хроника

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Велес поднесе предлози за издавање казнен налог за четири лица, двајца велешани и две лица жители на Градско, за сторено кривично дело...
Вести Македонија

Петмина скопјани обвинети за непостапување според здравствените прописи

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против пет лица, сите за кривично дело непостапување според...
Вести Македонија Слајдер

Миланов: Вељаноски, Јанакиески и Ристовски се невини за „крвавиот четврток“ (ВИДЕО)

Од 27 април 2017 до денес имаме парламентарна демократија. Имавме и претходно. Ќе докажеме дека уставниот поредок никогаш не бил загрозен ниту променет. На некои...
Вести Македонија Слајдер

Обвинетите од „27 април“ побараа доказ да бидат и забелешките од УБК

Горан Наумовски
Голем број барања за докази достави одбраната на организаторите на крвавиот „27 април“ чие што судење почна денеска. Обвинетиот екс собраниски спикер Трајко Вељаноски побара...
Хроника

Обвинети четири лица за загрозување на сигурноста на полициски службеници во хотелот „Александар Палас“

Слободен печат
По спроведената постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело – Загрозување на сигурноста...