• обреновац

Пожар во кинеска стоковна куќа во Обреновац, едно лице се води како исчезнато

 Во кинеската стоковна куќа во Обреновац денеска избувна пожар кој зафатил еден кат, а во гаснењето се ангажирани 55 пожарникари-спасувачи со 25 возила, соопштија од Министерството за внатрешни работи на Србија. Како што јави дописникот на МИА од Белград, заменик-градоначалникот на Белград Горан Весиќ изјави дека се евакуирани четири околни згради, како и дека три …

Пожар во кинеска стоковна куќа во Обреновац, едно лице се води како исчезнато Read More »