Tag : никола костески

Ракомет Спорт

Манасков, Костески и Димитриевски први стрелци во Унгарија, Австрија и Шпанија

Слободен печат
Одлична партија имаа тројца македонски ракометари за нивните клубови во странство, Дејан Манасков за унгарскиот Веспрем, Никола Костески во дресот на австрискиот Линц и Дарко...