Tag : нерези

Вести Култура

Реставрација на манастирот „Св. Пантелејмон” во Нерези

МИА Агенција
Во рамки на денешната онлајн седница на Советот на општина Карпош беше прифатена одлуката за меѓуопштинска соработка со градот Скопје, за реконструкција на улици во...
Слајдер Хроника

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат
58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата тераса успеал да украде 800.000 евра,...
Вести Скопје

Градоначалникот Богоев присуствуваше на ифтар во Нерези

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев, вчеравечер заедно со дел од членовите при Советот, беше на ифтар вечерата за верниците од исламска вероисповед во Долно...