33.8 C
Скопје

Tag : немања обрадовиќ

Ракомет Спорт

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат
Е. Пелистер го претстави третото засилување за сезоната 2021/22, нов член на битолскиот суперлигаш е кубанскиот репрезентативец Реиние Табоада Дранкет, кој доаѓа од францускиот клуб...
Ракомет Спорт

Немања Обрадовиќе е нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Слободен печат
Српскиот интернационалец Немања Обрадовиќ е нов член на Еурофарм Пелистер. Левиот бек потпиша едногодишен договор со битолскиот клуб каде ќе пристигне по завршување на сезоната....