• нба финале

ВИДЕО: Јанис со „ѕверска“ партија му донесе шампионска титула на Милвоки по пауза од 50 години

Кошаркарите на Милвоки бакс се нови шампиони на НБА лигата откако во шестиот натпревар славеа со 105:98 над Феникс санс и триумфираа со вкупни 4:2 во победи во големото финале. Херој на Милвоки бакс и човек кој го реши шестиот натпревар беше Јанис Адетокумпо кој го одигра најдобриот натпревар во кариерата кога беше најпотребно, постигна …

ВИДЕО: Јанис со „ѕверска“ партија му донесе шампионска титула на Милвоки по пауза од 50 години Read More »