20 C
Скопје

Tag : научи

Магазин Магазин слајдер Семејство

Еве која е најважната работа која детето може да ја научи само во градинка: Вие на тоа не можете да го научите!

Слободен печат
За сите воспитувачки, негувателки и учителки во градинка – ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Многу луѓе се прашуваат зошто децата треба да одат во градинка, кога едноставно може...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Што ќе научи секој хороскопски знак овој октомври?

Слободен печат
Секој настан во вашиот живот, без разлика дали е добар или лош, ве научил на некоја лекција. Понекогаш е тешко да ги прифатите овие лекции,...
Магазин Семејство

Како да му помогнете на детето да научи одговорно да управува со парите?

Слободен печат
Како ќе го научите вашето дете да се однесува со парите, така и ќе се однесува со нив. Сигурно целта ви е од него да...
Забава Магазин

Ова момче научи ШТО МОЖЕ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ доколку се најдете пред ПУТИН во тек на фотографирање (ВИДЕО)

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин на почетокот на јули го посети Универзитетот во Екатеринбург и одржа разговор со студентите. По пријатниот разговор, еден од најмоќните луѓе...