Tag : Наташа Димитриевска

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Димитриевска за жалбата на ОЈО за сообраќајката кај Млечен: Ми се потврдија поплаките за обвинителката и судијката!

Лука Андреев
Оштетената во сообраќајката кај Млечниот ресторан, Наташа Димитриевска, за Слободен печат оценува дека од она што го прочитала во соопштението на ОЈО-Скопје, кое се жали...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ФОТО) Совеста е најголемата казна, се вели во пресудата за сообраќајката кај „Млечен“

Лука Андреев
Оштетената Наташа Димитриевска ја прими писмената пресуда за кобната сообраќајка од пред две години кај Млечен ресторан, кога таа го загуби плодот, а згасна животот...
Вести Македонија

Кривичен суд: Судиме според обвинението – сообраќајката била од небрежност, а не со умисла

Лука Андреев
Откако во јавноста се покренаа бура реакции за пресудата на судијката од Кривичниот суд, Елена Јосифовиќ, која му определи условна затворска казна на сторителот на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ВИДЕО) Наташа Димитриевска: „Очекувам затворска казна. Тоа е најмалата сатисфакција што можам да ја добијам во оваа фаза!“

Лука Андреев
Тетовчанката Наташа Димитриевска, денеска поднесе претставка до Судскиот совет поради, како што вели, непочитувањето на Елена Илиевска Јосифовиќ на судската функција и судското работење, како...