ВИДЕО: Хагман постигна 19 голови, но Македонка го има рекордот на Светските првенства!

Денеска продолжија натпреварите од Светското ракометно првенство во женска сениорска конкуренција кое се одржува во Шпанија. Се комплетираше второто коло во групната фаза, Шведска во рамките од групата „Д“ стигна и до втората победа, убедлива над Порторико со 48:10. На овој меч Натали Хагман за шведската селекција постигна дури 19 голови, но не го надмина …

ВИДЕО: Хагман постигна 19 голови, но Македонка го има рекордот на Светските првенства! Read More »