4 C
Скопје

Tag : национално првенство

Останатo Спорт

ФОТО: Одржано првото Национално првенство во кикбокс, Шампион најуспешен

Слободен печат
Кикбокс клубот Шампион е најуспешниот клуб на Првото национално кикбокс првенство кое се одржа изминатиот викенд во Арената „Борис Трајковски“ во организација на Кик бокс...
Останатo Спорт

Охрид домаќин на триатлонскиот европски куп

Слободен печат
Македонска триатлон федерација и локалниот организатор „Спорт за сите, сите за спорт” на 6 и 7 јули покрај „Билјанините извори” во Охрид, ќе ги организира...