16 C
Скопје

Tag : мвп награда

Кошарка Спорт

Обложувалниците во САД немаат дилеми, Јокиќ е МВП

Слободен печат
Во финишот од регуларниот дел во НБА лигата, трката за признанието за најкорисен играч, МВП, е речиси готова. Обложувалниците во САД немаат дилеми, МВП трофејот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Американски новинар призна зошто е против Јокиќ: Лош е за рејтинзитге

Слободен печат
Американскиот новинар Ник Рајт изминатиет денови се обидува да го оспори учинокот на центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, кој е главен фаворит во трката...
Кошарка Спорт

За легендарниот Меџик Џонсон нема дилеми: Јокиќ е МВП

Слободен печат
Како што се ближи крајот на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, така се почести се дискусиите за тоа кој треба да биде прогласен...
Кошарка Спорт

Ги воодушеви и новинарите во САД: Никола Јокиќ мора да биде МВП

Слободен печат
Како што наближува крајот на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата започнуваат дебатите за тоа кој треба да ги добие наградите, а главен кандидат...
Кошарка Спорт

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат
Во најтесниот круг на кандидати за МВП наградата беа уште ѕвездата на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс и најдобриот стрелец во лигата, Џејмс Харден од Хјустон....