• мвп награда

ВИДЕО I Адетокумпо: Пред осум години, мајка ми продаваше на улица…

Јанис Адетокумпо беше многу емотивен по освојување на шампионската титула во НБА лигата со својот Милвоки бакс,притоа велејќи дека во кариерата поминал сè, на теренот и надвор од него. Милвоки во бакс во шестиот натпревар од големото НБА финале со 105:98 го совлада Феникс санс и славеше со 4:2 во победи. Очекувано, херој беше Јанис …

ВИДЕО I Адетокумпо: Пред осум години, мајка ми продаваше на улица… Read More »