• мурсија

ВИДЕО: Димитријевиќ најдобар асистент, „плус 17“ предност не беа доволни за Валенсија

Денеска во третото коло од најдобрата шпанска лига составот на Валенсија на домашен терен беше поразена од Мурсија со 86:91. Во текот на првото полувреме Валенсија двапати имаше предност од „плус 17“ (36:19 и 40:23), но тоа не беше доволно да се задржи до крајот на мечот. Гостите направија целосен пресврт во вториот дел освојувајќи …

ВИДЕО: Димитријевиќ најдобар асистент, „плус 17“ предност не беа доволни за Валенсија Read More »