• мумбаи

Најмалку 127 исчезнати во бродолом крај брегот на Мумбаи

Најмалку 127 лица исчезнаа во бродолом откако циклонот Тауктае го погоди бродот ангажиран од државна нафтена компанија крај брегот на Мумбаи, на западот на Индија, јави индиската морнарица, пренесе ДПА. Во потрагата по исчезнатите учествуваат два брода и хеликоптери на морнарицата. Досега, како што наведува индиската морнарица, спасени се 177 лица од бродот, што полека …

Најмалку 127 исчезнати во бродолом крај брегот на Мумбаи Read More »