21.8 C
Скопје

Tag : мтк

Спорт Фудбал

Миовски и МТК продолжуваат успешно во унгарското првенство!

Слободен печат
Денеска во рамките од 11 коло во најсилниот унгарски шампионат МТК со резултат 0:1 славеше против Мезекевешд. Стрелец на единствениот погодок беше фудбалерот од Нигерија,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонија добива супер напаѓач, Миовски втор стрелец во Унгарија!

Слободен печат
Бојан Миовски кој моментно ги брани боите на младата У21 репрезентација на Македонија сезонава е во одлична голгетерска форма во најсилното унгарско првенство. 21-годишниот напаѓач...
Спорт Фудбал

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот фудбалер Бојан Миовски денеска беше промовиран во нов фудбалер на МТК Будимпешта. Миовски во клубот кој се врати во елитниот унгарски шампионат доаѓа од...