• морнар

ФК Брегалница ги стартуваше подготовките, прв тест против Морнар

Фудбалерите на Брегалница од денеска се преселија во српскиот туристички центар Златибор каде ќе биде реализирана централната фаза од подготовките за враќањето на „сините“ на прволигашката сцена. Попладнево го одработија и првиот тренинг на Златибор на кој присуствуваа 25 фудбалери кои во моментов се во таборот на шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски. Утре од …

ФК Брегалница ги стартуваше подготовките, прв тест против Морнар Read More »