Tag : морнар

Кошарка Спорт

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Слободен печат
Црногорскиот тим Морнар сериозно се засилува за наредната сезона во која го очекува настап во ФИБА Еврокупот, но и има и големи нескриени амбиции во...
Вести Свет

Хрватски морнар меѓу повредените во експлозијата во Бејрут: Операција траеше четири часа и помина добро

Слободен печат
Хрватски морнар бил повреден во големата експлозија во пристаништето во Бејрут, соопшти Министерството за надворешни работи и европски работи (МВЕП). „Во моментот на експлозијата, во...
Вести Свет

Сингапурски морнар спасен по три месеци поминати на јахта

МИА Агенција
Маж од Сингапур е спасен откако три месеци поминал на јахта на море, лутајќи од пристаниште до пристаниште, бидејќи државите одбивале да му дозволат да...
Вести Свет

Перл Харбор: Морнар поведил три лица, па извршил САМОУБИСТВО

Слободен печат
Припадник на американската морнарица рани тројца цивили на Хаваи, вработени во Секретаријатот за одбрана, по што изврши самоубиство, соопшти американската војска. Вооружениот инцидент се случи...
Кошарка Спорт

АБА лига: МЗТ Скопје во група со Црвена звезда

Слободен печат
Јуниорската екипа на МЗТ Скопје Аеродром од утре до недела, во Задар, како единствен тим од АБА2 што доби покана за учество, ќе настапи на...
Вести Регион

Случајот со киднапираниот морнар под будното око на грчкото МНР

Слободен печат
Министерството за надворешни работи на Грција внимателно ги следи случувањата со киднапирањето на грчкиот морнар во Того и ќе продолжи да ги следи, за да...
MacedonianAlbanian