Tag : мохамед салах

Спорт Фудбал

Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Слободен печат
Само еден ден по поразот од „граѓаните“ во Лигата на шампионите, вообичаено за мадридските медиуми, започна лицитацијата за следното големо засилување на Реал Мадрид. Вчера...
Спорт Фудбал

Ливерпул на лето ќе го жртвува Салах за две екстра засилувања

Слободен печат
Европскиот шампион Ливерпул го означи Џејдон Санчо како главен приоритет во летниот преоден рок. „Црвените„ веќе ја известиле Борусија Дортмунд дека сакаат да започнат преговори...
Спорт Фудбал

Додека неговите соиграчи се на одмор, Салах тренира (ФОТО)

Слободен печат
Мохамед Салах одлучи да се нашали со своите соиграчи во Ливерпул кои двонеделната пауза од фудбалски активности одлучија да ја поминат на плажите ширум светот....
Спорт Фудбал

Десет играчи на Ливерпул никогаш не загубиле на „Енфилд“ во Премиер лигата!

Слободен Печат
Јирген Клоп од доаѓањето на „Енфилд“ донесе значителни промени во клубот. Една од најважните е големата победничка доминација пред домашните навивачи. На „Твитер“ се појави...
Спорт Фудбал

Ливерпул „мириса“ титула, совладан и Вест Хем за „плус 19“! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Денеска во рамките од 18. коло во заостанатиот натпревар од најсилното англиско првенство составот на Ливерпул ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Вест Хем...
Спорт Фудбал

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат
Екипата на Ливерпул продолжува со сигурниот од кон шампионската титула која ја чека 30 години. „Црвените“ се неверојатни сезонава со 21 победа и само едно...
Спорт Фудбал

Салах знае зошто Ливерпул не го победи Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот се одигра во октомври, Маркус Решфорд ги доведе „Црвените ѓаволи“ во водство, а резервниот играч Адам Лалана на пет минути пред крајот на мечот...
Спорт Фудбал

„БОМБА“ ОД ЕНФИЛД: Клоп се откажува од Салах!

Слободен печат
Веста е изненадувачка не само затоа што европскиот шампион не е спомнат досега како заинтересиран за купување на суперталентираниот напаѓач на ПСЖ, туку затоа што...
Спорт Фудбал

Клоп откри што го мачи Салах

Слободен печат
Мохамед Салах неделава не тренираше со своите соиграчи туку работеше по индивидуална програма. Мохамед Салах мораше предвреме да ја напушти играта на дербито против Тотенхен...
Спорт Фудбал

Перез подготви 170 милиони евра за новите „галактикоси“

Слободен печат
Реал Мадрид се наоѓа на првото место на табелата во Ла Лига но не прикажува игри кои се очекуваат за клуб како „кралскиот“ посебно во...