Tag : Милвоки

Вести Свет

Мишел Обама ги предводеше говорниците на виртуелната конвенција на демократите во Милвоки

Слободен печат
Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, сенаторот Берни Сандерс и истакнатиот републиканец Џон Касиќ ги здружија силите за заедничка поддршка на демократскиот кандидат за...
Вести Свет

ПУКОТНИЦА ВО САД: Пет лица се убиени во пиварница во Милвоки, напаѓачот се самоубил

Слободен печат
Пет лица се смртно застрелани, а неколкумина други се ранети откако напаѓач синоќа отвори оган во пиварница во Милвоки, во сојузната држава Висконсин, изјави локалната...
Кошарка Спорт

Милвоки со 44 разлика го декласираше Њујорк

Слободен печат
Убедлива победа изразена со 44 поени разлика забележа Милвоки против Њујорк ноќеска на домашен терен. Вообичаено, најзаслужен за триумфот на бакс беше Јанис Адетокунбо кој...
Кошарка Спорт

Трипл-даблот на Јанис доволен за победа против Портланд

Слободен печат
Јанис Антетокумпо го запиша својот втор „трипл-дабл” за сезоната, а Милвоки забележа нова победа, овој пат против Портланд во 137:129. Суперsвездата заврши со 24 поени,...
Кошарка Спорт

Милвоки со пресврт до победа против Торонто (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки по пресврт во финишот од мечот го добија Торонто со 108:100, во првиот натпревар од финалето на Источната конференција во НБА лигата....