Tag : миконос

Спорт Фудбал

Одморот на Миконос ќе им дојде преку глава, четворица фудбалери на Челси во карантин

Слободен печат
Одморот на Миконос ќе „излезе на нос“ на Тами Абрахам, Мејсон Маунт, Кристијан Пулишиќ и Фикајо Томори бидејќи поради ризик од коронавирус и во согласност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Максима во костим за капење: Глетка која ретко се гледа! (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар ужива во Грција на летување… Холандската кралица Максима во друштво на сопругот – кралот Вилем – Александер, летниот одмор го поминува во Грција,...
Спорт Фудбал

Капитенот на Јунајтед излезе од затвор, се степал откако неговата сестра била прободена во раката

Слободен печат
Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер е пуштен на слобода по сослушувањето пред Судот во грчкиот град Сирос поради инцидентот кој го предизвика, односно учествуваше...
Спорт Фудбал

Откриено зашто Мегваер е уапсен на Миконос, за се сè виновни навивачи на Лестер

Слободен печат
Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, денеска беше уапсен на Миконос, откако се судрил со група Британци, а потоа вербално но и физички нападнал грчки...
Спорт Фудбал

Уапсен капитенот на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Хари Мегваер, играчот Манчестер Јунајтед, беше уапсен на грчкиот остров Миконос. Капитенот на „црвените ѓаволи“ се судрил со група Британци, по што полицијата интервенираше. Очевидци...
Вести Регион

Миконос и Халкидики од денеска под рестриктивни мерки

Михаило Донев
Од 6 часот утрово, на Хаклидики и на островот Миконос стапија во сила новите вонредни рестриктивни мерки, што грчката Влада ги донесе за спречување на...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Апсење на Миконос: Двојка од Шпанија, позитивна на коронавирус, уапсена на журка со дрога

Слободен печат
Двојка од Шпанија, која била во карантин откако е утврдено дека се позитивни на коронавирус, уапсени се во текот на забава на грчкиот остров Миконос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лесно е за неа: Анастасија Ражнатовиќ со приватен авион замина на летување – погледнете каде! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познато е дека српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ обожава да посетува егзотични дестинации. Претходната година летуваше на Миконос, но и беше неколку дена во Црна Гора....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската блогерка позира топлес, а траги од бикини некаде нема: Дали е ова нејзината најжешка фотка ова лето? (ФОТО)

Васко Спасоски
 Најпознатата српска инфлуенсерка Зорана Јовановиќ – Зоранах ова лето го поминува надвор од границите на Србија. Таа моментално е на познатиот грчки остров Миконос, каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На Софија Вергара и недостига сонцето и плажата: Убавицата се присети на Миконос! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската актерка со потекло од Колумбија, Софиа Вергара (47) се потсети на сончевите денови и на морето, па објави секси фотографија од грчкиот остров Миконос...