• мега баскет

ВИДЕО | Општа тепачка на кошаркарски натпревар во Тетово

Aко на дербито помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во „Јане Сандански“ вчера се случуваа инциденти помеѓу навивачите, во Тетово се случи инцидент помеѓу кошаркарите на Тетекс и Мега Баскет. Во натпреварот од третата лига во западната група кој заврши со победа на Тетекс од 71:65 дојде до општа тепачка помеѓу кошаркарите на двата тима. Инцидентот …

ВИДЕО | Општа тепачка на кошаркарски натпревар во Тетово Read More »