4 C
Скопје

Tag : мастерс мајами

Останатo Спорт

Федерер нема да ја брани титулата на Мастерсот во Мајами

Слободен печат
Швајцарецот Рожер Федерер одучи да не ја брани титулата на Мастерс турнирот во Мајами и го откажа учеството на турнирот чиј старт е закажан за...
Останатo Спорт

Драстично кратење на наградниот фонд, победникот на Мастерсот во Мајами ќе добие милион долари помалку

Слободен печат
Организаторот најави дека ќе биде дозволен ограничен број на навивачи на трибините, а карантинот за тенисерите нема да биде ригорозен иако тие ќе бидат сместени...