Tag : маска за лице

Вести Свет

Од денеска во Брисел задолжително носење заштитна маска за лице

Слободен печат
Носењето заштитна маска за лиде од денеска е задолжително во Брисел, пренесуваат белгиските медиуми, кои посочуваат дека мерката е донесена поради зголемениот број на заразени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка и актерка Мајли Сајрујс (27) е фотографирана во периферија на Лос Анџелес додека шета со своето момче, музичарот Коди Симпсон (23). Имено, Мајли...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!

Васко Спасоски
Замислете да не морате да трошите пари на скапи третмани и кремови, а лицето да ви изгледа младолико, затегнато и сјајно. Добрата вест е што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската раперка со голи гради апелира да носиме маски за лице! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската музичарка Ивана Рашиќ (38) позната како Сајси МС, ги навикна своите обожаватели дека се што прави го прави на оргинален начин, па така реши...
Здравје Магазин

Миењето заби го намалува ризикот да фатите коронавирус: Во ова е „тајната“!

Васко Спасоски
Професор по стоматологија од Универзитетот во Бристол советува да ги миете забите пред да излезете од дома, бидејќи оваа едноставна навика би можела да го...
Еспресо Убавина

ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НЕА: Оваа маска гарантирано ги брише брчките

Ивана Стамевска
Сите жени се справуваат со брчките на различен начин. Брзо и едноставно решение е тоа што ни недостига, а ова маска токму тоа и ќе...
Еспресо Убавина

Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
MacedonianAlbanian