Tag : маска за лице

Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската раперка со голи гради апелира да носиме маски за лице! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската музичарка Ивана Рашиќ (38) позната како Сајси МС, ги навикна своите обожаватели дека се што прави го прави на оргинален начин, па така реши...
Здравје Магазин

Миењето заби го намалува ризикот да фатите коронавирус: Во ова е „тајната“!

Васко Спасоски
Професор по стоматологија од Универзитетот во Бристол советува да ги миете забите пред да излезете од дома, бидејќи оваа едноставна навика би можела да го...
Еспресо Убавина

ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НЕА: Оваа маска гарантирано ги брише брчките

Ивана Стамевска
Сите жени се справуваат со брчките на различен начин. Брзо и едноставно решение е тоа што ни недостига, а ова маска токму тоа и ќе...
Еспресо Убавина

Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...