24.8 C
Скопје

Tag : мартон фучович

Ракомет Спорт

Неверојатно: Рубљов се пласира во полуфиналето на турнирот во Доха, а не одигра ниту еден поен

Слободен печат
Неверојатна и помалку бизарна ситуација се случи на турнирот во Доха, Катар, каде рускиот тенисер Андреј Рубљов обезбеди пласман во полуфиналето иако не одигра ниту...
Останатo Спорт

Квитова рутински на „Ролан Гарос“, Циципас го елиминираше Димитров

Слободен печат
Во женска конкуренција чешката тенисерка Петра Квитова успеа да ја елиминира Жанг Шуаи од Кина во осминафиналето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“. На мечот...
Останатo Спорт

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Летонката Јелена Остапенко пред три години беше најдобра тенисерка во историјата како неносителка, во 2017 година ја освои титулата шампионка на „Ролан Гарос“. Денеска за...
Останатo Спорт

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат
Изненадувачки Данил Медведев уште на стартот е елиминиран на грен слем тенискиот турнир кој се одржува во Франција. Рускиот натпреварувач загуби од Унгарецот Мартон Фучович...
Останатo Спорт

Елиминиран Мареј, Димитров поразен во „маратонот“ на УС Опен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот тенисер Енди Мареј го заврши учеството на грен слем турнирот во САД, тој доцна синоќа во второто коло е поразен од Канаѓанецот Феликс Оже-Алијасим...