23.8 C
Скопје

Tag : мартин томовски

Ракомет Спорт

Томовски и официјално претставен како нов голман на Вардар

Слободен печат
Освојувачот на двојната круна, Вардар 1961 од денеска има нов тренер, Веселин Вујовиќ по трет пат се врати на клупата на Вардар, а првиот човек...
Ракомет Спорт

Новиот голман на Вардар 1961 со одлична партија во Бундеслигата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски денеска можеби ја имаше најдобрата партија сезонава во дресот на Лудвигсхафен. Нашиот чувар на мрежата запиша вкупно 17 одбрани во...
Ракомет Спорт

Бундеслига: Томовски со одлична партија, само еден гол за Пешевски

Слободен печат
Денеска во рамките од 23 коло во најсилното германско првенство нови настапи на македонските репрезентативци Жарко Пешевски и Мартин Томовски. Пикерот Томовски постигна еден гол...
Ракомет Спорт

Германците потврдија: Томовски од следната сезона најверојатно во Вардар 1961!

Слободен печат
Уште од претходно се најавува враќање на репрезентативниот голман во Македонија, поточно во редовите на двократниот европски шампион Вардар 1961. Мартин Томовски кој изминатиот период...
Ракомет Спорт

Томовски и Гурбиндо нови засилувања за Вардар 

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Мартин Томовски и Едуардо Гурбиндо ќе бидат нози засилувања за екипата на Вардар, пишува „Спорт1.мк“. „Спорт1“ пишува дека Гурбиндо во понеделник треба да...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: ИХФ импресиониран од Томовски, нека биде така и против Данска!

Слободен печат
Денеска Меѓународната ракометна федерација преку социјалните мрежи објави три имиња кои блескаа на Светското првенство во Египет кога станува збор за одбранети пенали. Помеѓу нив...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Македонија има една победа против Русија на Мундијалите!

Слободен печат
Денеска од 15.30 часот нашата најдобра репрезентација ќе го има и вториот натпревар од главната фаза на Светското првенство во Египет, противник е селекцијата на...
Ракомет Спорт

Томовски: Резултатот не е реален, ја казнија секоја наша грешка!

Слободен печат
И третиот пораз на Светското првенство во Египет, македонската репрезентација го претрпе со двоцифрена разлика. На стартот од главната фаза на Мундијалот, Словенија беше подобра...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Томовски со „златна“ одбрана, пресуди искуството на Столе и Лазаров!

Слободен печат
Денеска македонската сениорска репрезентација го забележа и вториот триумф во квалификациите за пласман на наредното Европско првенство. Во рамките од второто коло во групата „7“...
Ракомет Спорт

Кузмановски втор стрелец против Кил во Бундеслигата

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во најсилната германска лига составот на Хановер-Бургдорф загуби на гостувањето кај Кил со резултат 34:31, иако на паузата водеше...