• марко арнаутовиќ

Арнаутовиќ: Се повеќе жалам поради мојата реакција, нема оправдување за тоа што се случи

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска заработи суспензија од еден натпревар поради навредите кои на национална основа му ги упати на македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски во натпреварот од првото коло на Евро 2020. ФФМ веднаш го пријави Арнаутовиќ во УЕФА, а дисциплинската комисија денеска експресно го казни австрискиот репрезентативец потврдувајќи дека на фудбалските терени нема место …

Арнаутовиќ: Се повеќе жалам поради мојата реакција, нема оправдување за тоа што се случи Read More »