Tag : марк маркес

Останатo Спорт

Шампионско славје на Маркес во Валенсија

Слободен печат
Возачот на „Репсол Хонда“, Шпанецот славеше пред домашната публика во Валенсија, а трката ја заврши со време 41:21.469 минута. Втор низ целта помина возачот на...
Останатo Спорт

Вињалес ја освои Малезија, Маркес рекордер во „кралската“ класа! (ФОТО)

Слободен печат
Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес триумфираше на Големата награда на Малезија, претпоследна трка оваа година во „кралската“ класа. Најблиску до Вињалес беше Марк Маркес на...
Останатo Спорт

Светскиот шампион Маркез со нов рекорд (ФОТО)

Слободен печат
Светскиот шампион Марк Маркез за првпат во кариерата ја освои пол позицијата на Големата награда на Јапонија, па така ги комплетираше пол позициите на сите...