4 C
Скопје

Tag : марк цукерберг

Магазин Магазин слајдер Технологија

Марк Цукерберг подготвува комплетно нова апликација?

Слободен Печат
Според неофицијални информации првиот човек на „Facebook“ им дал инструкции на своите софтверски инженери да започнат да работат на апликација која ќе биде слична на...
Вести Свет

Пакистанскиот премиер Кан со барање до Цукерберг: Забранете ја исламофобијата на Фејсбук

Слободен печат
Премиерот на Пакистан, Имран Кан испрати писмо до основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг во кое бара забрана на исламофобијата на социјалната мрежа. Кан истакна дека...
Вести Свет

Основачот на Фејсбук без политички мотиви: Цукерберг ќе донира уште 100 милиони долари за изборите во САД

Слободен печат
Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг објави дека ќе донира уште 100 милиони долари за локалните изборни администрации во САД. Ова е дополнување на 300-те милиони...
Вести Свет Слајдер

Челниците на Фејсбук, Гугл, Епл и Амазон ги отфрлија обвинувањата за монопол на пазарот

Слободен печат
Лидерите на четирите најголеми американски технолошки компании – Фејсбук, Амазон, Гугл и Епл – вчера пред Конгресот по ред ги отфрлаа обвинивањата за монопол на...
Вести Свет Слајдер

Првите луѓе на Фејсбук, Епл, Амазон и Гугл на сослушување пред американските конгресмени

Слободен печат
Првите луѓе на најголемите технолошки компании Фејсбук, Епл, Амазон и Гугл денеска ќе присуствуваат на сослушување пред американските конгресмени, кои ќе се обидат да ја...
Вести Економија

Фејсбук казнет со пет милијарди долари за непочитување на приватноста

Слободен печат
Владата на САД денеска ја објави казната од страна на Федералната комисија за трговија (ФТЦ), со која се бара Фејсбук да плати пет милијарди долари...