Tag : марк андре тер штеген

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Грешката на Тер Штеген фатална за Барса!

Слободен печат
Во дербито на 10 коло во најсилното шпанско првенство вечерва Атлетико Мадрид беше подобар од Барселона минимално со резултат 1:0. После 10 години Атлетико успеа...
Спорт Фудбал

Тер Штеген останува на голот на Барселона уште пет години, од клаузулата боли глава

Слободен печат
Марк Андре Тер Штеген ќе биде на голот на каталонскиот клуб најмалку до 2025 година, а доколку некоја екипа сака да го купи ќе мора...
Спорт Фудбал

Барса за 80 милиони евра ќе го продаде Тер Штеген!?

Слободен печат
Како што инфомираат медиумите во Шпанија голманот на каталонскиот гигант би можел да ја продолжи кариерата во Германија. Чуварот на мрежата од редовите на Барселона,...
Спорт Фудбал

Четворица фудбалери на Барселона добија нови договори, Пике му го сврте грбот на Меси

Слободен печат
Лионел Меси и Жерар Пике беа предводници на бунтот против управата на клубот која поради пандемијата на коронавирусот сака играчите со новите договори да имаат...
Спорт Фудбал

Челси на германски погон, „сините“ заинтересирани за уште двајца репрезентативци на „панцирите“

Слободен печат
Во Челси од наредната сезона се чини дека ќе се зборува германски јазик бидејќи лесно може да се случи да има дури четворица репрезентативци на...
Спорт Фудбал

Во Барселона сигурни се само Меси, Тер Штеген и Де Јонг

Слободен печат
Според телевизијата ЕСПН само тројца фудбалери се недопирливи, Лионел Меси, Марк-Андре тер Штеген и Френки де Јонг, додека сите останати можат да бидат вклучени во...
Спорт Фудбал

Напнато е на „Камп Ноу“, Меси со ултиматум до Барселона!

Слободен печат
Потсетување дека Барса изненадувачки беше елиминирана уште во четвртфиналето од Кралскиот куп после поразот на „Сан Мамеш“ од Атлетик Билбао. Лионел Меси, најдобриот фудбалер на...
Спорт Фудбал

НЕОЧЕКУВАНО: Баерн ја бојкотира германската репрезентација!

Слободен печат
Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес ги предупреди првите луѓе на германскиот фудбал дека клубот од „Алијанц арена“ би можел да ја бојкотира репрезентацијата доколку...
Спорт Фудбал

Баерн се заканува, ако не брани Ноер не да ги пушти репрезентативците

Слободен печат
Германските медиуми неколку недели се „забавуваат“ со војната на зборови помеѓу двата репрезентативни голмани Мануел Ноер од Баерн и Марк Андре Тер Штеген од Барселона,...