17.8 C
Скопје

Tag : марјан радески

Спорт Фудбал

Челси и Манчестер сити со најмногу претставници на Европското првенство

Слободен печат
За Европското првенство пријавени се 624 фудбалери, а најмногу претставници ќе имаат победникот во Лигата на шампионите Челси и премиерлигашкиот шампион Манчестер сити, по 15...
Спорт Фудбал

Академија Пандев го потврди трансферот на Радески

Слободен печат
Марјан Радески го засилува нападот на Академија Пандев, официјално вечерва соопштија од клубот. 25-годишниот сениорски репрезентативец на Македонија потпиша договор и се приклучува на подготовките...
Спорт Фудбал

Четири играчи ја напуштија Шкендија

Слободен печат
Со крајот на натпреварувачката сезона 2019/2020, Шкендија ги започнува плановите за следната сезона. Тетовскиот прволигаш го потврдува прекинувањето на соработката со четворица фудбалери. Клубот го...