13 C
Скопје

Tag : Марија Антоанета

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

ВИДЕО: Најскапиот свилен чевел во светот продаден за 44 илјади евра, ниту Пепелашка немала таков!

Слободен печат
Свилениот чевел на кралицата Марија Антоанета е продаден овој викенд за речиси 44 илјади евра… Свилениот чевел кој и припаѓал на кралицата Марија Антоанета е...
Жена Магазин Магазин слајдер

Животната приказна на најомразената кралица на Франција, на која денес речиси секоја сезона во модата омаж ѝ прави барем еден славен дизајнер

Слободен печат
Една реченица што вели дека ако сиромашните немаат за леб нека јадат колачи со децении се наоѓа дури и во учебниците по историја и служи...