Tag : мандиќ

Вести Македонија

Јасна Мандиќ прва ќе даде исказ за случајот „Рекет 2“

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Јасна Мандиќ денеска е во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде дава исказ во врска со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Русковска знае кај се парите од “Рекет”

– Утре ќе поднесам обвинение за перење пари, изјави обвинителката Вилма Рускоска по денешниот распит на Јасна Мандиќ, осомничена во аферата “Рекет”. Таа истакна дека...
Вести Македонија

Куќен притвор за Мандиќ (ВИДЕО)

Горан Наумовски
На потпретседателката на невладината организација Меѓународен сојуз, Јасна Мандиќ судот и одредил куќен притвор, изјави нејзиниот адвокат Душко Јанковиќ. Таа беше донесена на распит кај...
Вести Македонија

Рускоска: Кај три лица дадов наредба да се изврши претрес

– Имам издадено наредба на три локации да се изврши претрес кај три лица. За осомничената Јасна Мандиќ побарав судија на претходна постапка да и...
Вести Македонија

Мандиќ е донесена во суд, МВР врши претрес во нејзиниот дом

Горан Наумовски
Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, пристигна во Кривичен суд, откако пред неа дојде и шефицата на јавно обвинителство, Вилма Рускоска. За „Слободен печат“...
Вести Македонија

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Горан Наумовски
Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој, но...