„Фалангата“ буквално го испи целото пиво во Букурешт

Македонските навивачи, популарната „фаланга“ беше вистински хит во Букурешт на Евро 2020. Неколку илјади македонски навивачи го окупиураа главниот град на Романија каде избраниците на селекторот Ангеловски ги одиграа првите два натпревари на ЕП, против Австрија (3:1) и против Украина (2:1), а поради нивното заминување најтажни ќе бидат угостителите во Букурешт. Причината за тоа е …

„Фалангата“ буквално го испи целото пиво во Букурешт Read More »