• македонска кошаркарска лига

Атанасов пред дербито со Работнички: Фаворити сме, но знаеме дека нема да биде лесно

Денеска од 20.15 часот во полуфиналето од кошаркарскиот плеј-оф во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе се игра првиот меч помеѓу градските ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички. Своите размислувања пред „вечното“ дерби ги сподели тренерот на МЗТ, Васко Атанасов кој дојде како замена за Драган Николиќ кој ја прекина соработката со актуелниот македонски шампион …

Атанасов пред дербито со Работнички: Фаворити сме, но знаеме дека нема да биде лесно Read More »