Tag : мајкл џеј фокс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајкл Џеј Фокс: Не можам да ги запамтам и повторам зборовите – Повторно ќе се пензионирам

Слободен Печат
Пред речиси три децении на актерот му беше дијагностицирана Паркинсонова болест. Мајкл Џеј Фокс (59) неодамна изјави дека повторно ќе се пензионира поради здравствени проблеми,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Актерот Мајкл Џеј Фокс го објави крајот на својата кариера: Здравјето ми е најважно!

Слободен Печат
Мајкл Џеј Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“, отворено зборуваше за најлошите денови во неговиот живот, велејќи дека се повлекува од својата...
MacedonianAlbanian