-8 C
Скопје

Tag : маја

Вести Регион

ВИДЕО: Маја од Петриња ја миеше косата за време на земјотресот, се спаси за „влакно“

Илинка Иљоска
Силните земјотреси што утрово ги погодија хрватските општини Сисак, Петриња и околината оставија големи штети. За среќа нема повредени. Една од оние кои ја избегнаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби во домашни услови со Маја Талевска Печников 5. СЕТ (ВИДЕО)

Слободен печат
Маја Талевска Печников, инструкторка по пилатес, подготви нова серија на вежби за читателите на Слободен печат. Во видеото Маја ве води чекор по чекор, од...
Еспресо Шоу биз

Од нејзиниот мини фустан ќе добиете главоболка – Маја Шупут ги распамети фановите (ФОТО)

Слободен печат
Маја Шупут не престанува да воодушевува со своите екстравагантни модни комбинации во кои привлекува внимание каде и да се појави. Популарната пејачка на Инстаграм објави...
Еспресо Шоу биз

ТРАНСФОРМАЦИЈА: Маја Оџаклиевска повеќе НЕ ИЗГЛЕДА КАКО ПРЕТХОДНО, коментарите не престануваат (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Маја Оџаклиевска неодамна се појави во емисијата „Ексклузив“ на „Првата српска телевизија“, а гледачите биле маѓепсани од нејзината трансформација. Имено, Маја некогаш буквално владееше...
Еспресо Шоу биз

Можеби ЕДВАЈ ДИШЕ во него, но и стои БРУТАЛНО ДОБРО! (ФОТО)

Слободен печат
Маја Шапут (40) е една од најзгодните хрватски пејачки, а оваа дама е многу популарна и активна и на Инстаграм, каде секојдневно ги радува следбениците...