Tag : магазин слајдер

Живот Магазин Магазин слајдер

Тажна судбина: Проклетството на децата на Марлон Брандо

Слободен печат
Сѐ што свети не е злато, па така ниту децата на славните актери, кои од мали нозе се навикнати на многу пари и бројни можности,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина како Јованка Броз! (ФОТО)

Слободен Печат
Северина денес им го честиташе празникот на своите следбеници. Тоа го направи со една стара фотографија на која позира со поранешниот претседател на Југославија, Јосип...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија Шерифовиќ сама на стадион: Ќе запеам како да има 50.000 луѓе пред мене!

Слободен Печат
Пејачката Марија Шерифовиќ (35) овие денови се спрема за неделниот концерт на стадионот на фудбалскиот клуб Партизан во Белград. Се верува дека се е спремно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не умееше да се носи со славата на неговата девојка Кира Најтли, а потоа и самиот стана мегапопуларен!

Слободен Печат
Актерката Кира Најтли и актерот Џејми Дорнан биле љубовен пар на почетокот од своите кариери, а врската траела 2 години. Дорнан најпрво работел како модел,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Харисон Форд под истрага откако направи инцидент со авионот во кој управуваше тој!

Слободен Печат
Харисон Форд моментално е под истрага после инцидентот кој се случи на аеродром во Калифорнија. Американската Сојузна управа за авио-сообраќај (FAA) ги истражува околностите под...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари откри што најмногу му недостига од деновите како член на кралското семејство!

Слободен Печат
Принцот Хари наводно им се пожалил на своите пријатели дека животот му се свртел наопаку откако го напуштил кралското семејство и се преселил во САД....
Магазин Магазин слајдер Ретро

Арета Френклин го објави најголемиот хит во кариерата, Калиопи заврши со снимањето на вториот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешениот ден, 29 април, низ музичката историја го одбележаа неколку настани за кои подетално можете да прочитате во продолжение. 1899 година – Роден е Дјук...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали и Том Хенкс ти седи во скут? : Како Шерон Стоун се спротивстави на сексуалните вознемирувања во Холивуд!

Слободен Печат
Шерон Стоун е една од ретките актерки која отворено има зборувано за двојните стандарди кои владеат во Холивуд во однос на машките колеги. Кога Ли...
Забава Магазин Магазин слајдер

Нов предизвик на социјалните мрежи кој го надмина трендот на перниците! (ФОТО)

Слободен Печат
Во оваа доба на пандемија и каде што владее карантинот, судејќи според откачените предизвици луѓето се забавуваат. Најпрво правеа фустани од перници и јоргани, а...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Четири предмети од домаќинството што можат одлично да послужат како маска!

Слободен Печат
Повеќето луѓе носат маски направени дома, од ткаенина или марама. Таквите маски ги блокираат потенцијалните капки кои го предизвикуваат вирусот, а кога се испуштаат во...